Laminacja rzęs – alternatywa dla przedłużania

Laminacja rzęs – alternatywa dla przedłużania

Wiele kobiet marzy o zalotnym spojrzeniu, jednak nie każda została obdarzona długimi i gęstymi rzęsami. Zwłaszcza panie o typowo słowiańskiej urodzie, czyli blond włosach i bladej karnacji są posiadaczkami cienkich, jasnych rzęs. Niektóre z nich korzystają więc z usług ich przedłużenia i zagęszczenia, dla innych jednak ten efekt jest zbyt przytłaczający. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest laminacja rzęs. Ten nieinwazyjny zabieg sprawia, że rzęsy zostają pogrubione i podkręcone, oko wydaje się większe, a spojrzenie bardziej wyraziste.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminacja rzęs, to zabieg, który ma na celu podkręcenie i pogrubienie rzęs, dzięki czemu stają się one bardziej widoczne. W przeciwieństwie do przedłużania, laminacja daje subtelny rezultat, uwydatniając naturalne piękno rzęs. Na pewien czas będziesz mogła odłożyć zalotkę na dno szuflady! Twoje rzęsy zostaną podkreślone, a oczy wydadzą się większe i bardziej otwarte bez jej pomocy. Wystarczy jedno lub dwa pociągnięcia tuszem, by wzmocnić efekt, jaki daje laminacja rzęs i cieszyć się hipnotyzującym spojrzeniem.

Sklep online Lovebrow - zestawy do laminacji i liftingu rzęs i brwi Vegan Kalentin

Jak przebiega zabieg laminacji rzęs?

Zabieg laminacji rzęs trwa najczęściej od godziny do 90 minut i rozpoczyna się od przygotowania rzęs poprzez ich dokładne oczyszczenie z resztek makijażu oraz odtłuszczenie. Następnie na dolną linię rzęs i powiekę nakłada się specjalny płatek, mający chronić je przed kontaktem ze stosowanymi preparatami oraz zapobiegać sklejeniu się dolnych rzęs z górnymi. Wtedy na górną powiekę kosmetyczka nakłada mały sylikonowy wałeczek i nawija na niego rzęsy, przytwierdzając je klejem wiążącym. Za końcowy efekt odpowiada preparat liftingujący, nadający rzęsom podkręcony kształt, w zależności od zastosowanego rozmiaru wałeczka. Gdy preparat całkowicie wyschnie, na rzęsy nanosi się olejek keratynowy, zawierający w sobie proteiny zboża, soi i keratyny. Laminacja rzęs sprawi, że będą one pogrubione, podkręcone, a także solidnie nawilżone i zregenerowane.

Jak dbać o rzęsy po zabiegu?

Przez pierwszą dobę zastosowane podczas laminacji preparaty nadal się wchłaniają, dlatego należy unikać kontaktu rzęs z wodą i nie narażać ich na wilgoć. Do 24 godzin nie zaleca się korzystania z siłowni, sauny i basenu. W dniu, w którym została przeprowadzona laminacja rzęs nie powinno się również wykonywać makijażu ani demakijażu oczu. Na początku włoski nadal są jeszcze plastyczne i podatne na odkształcanie, należy zatem unikać spania na boku lub brzuchu, gdyż rzęsy nie powinny ocierać się o poduszkę. Po około 24-48 godzinach można wrócić do codziennego funkcjonowania.

Jak długo utrzymuje się efekt laminacji rzęs?

Widocznie podkręconymi i pogrubionymi rzęsami możesz cieszyć się nawet do dwóch tygodni po zabiegu, jeśli odpowiednio o nie dbasz i nie narażasz zbyt często na długotrwałe działanie wody lub wilgoci. Należy jednak pamiętać, że rzęsy znajdują się na różnych etapach cyklu życia, w wyniku czego każdego dnia tracimy pojedyncze włoski, w miejsce których wyrastają nowe, niepoddane zabiegowi. Aby utrzymać satysfakcjonujący efekty laminacja rzęs powinna być powtarzana co około 4-6 tygodni.

Vegan kalentin zestawy laminacji brwi

Dla kogo przeznaczona jest laminacja rzęs?

Laminacja rzęs polecana jest szczególnie osobom o prostych, jasnych i cienkich rzęsach. Po zabiegu włoski będą podkręcone i pogrubione, a kolor stanie się bardziej wyrazisty. Dodatkowo dzięki zastosowanej keratynie rzęsy zostaną odżywione i zregenerowane. Pokrywająca je warstwa keratyny ochroni je przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz podrażniającymi i uszkadzającymi ich strukturę składnikami, znajdującymi się na przykład w kosmetykach. Laminacja rzęs przeznaczona jest również dla osób, które nie mają wiele czasu na codzienny makijaż i chcą poświęcić mu absolutne minimum. Po tym zabiegu wystarczy pociągnąć rzęsy maskarą, by uzyskać zniewalający efekt. Także dla tych pań, które uwielbiają chodzić bez makijażu, ale pragną nadać spojrzeniu intensywności. Laminacja rzęs i brwi od razu zmienia wygląd twarzy sauté, czyniąc rysy bardziej wyrazistymi.

Jakie są korzyści z zabiegu laminacji rzęs?

Wzmocnienie włosków oraz naturalnie piękne spojrzenie bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na makijaż, to nie jedyne efekty, jakie daje laminacja rzęs. Inne korzyści, jakie daje ten zabieg to:

 • większa kontrola – włoski poddane laminacji są bardziej podatne na stylizację i dłużej pozostają w pozycji, w jakiej zostały ułożone;
 • nie obciąża rzęs – przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodami typu 1:1 czy 2:1 lub za pomocą doklejanych pasków i kępek może przez pewien czas dawać uczucie ciężkości na powiece. Laminacja rzęs daje subtelny efekt, jak również zapewnia komfort noszenia;
 • minimum wysiłku – po odczekaniu czasu niezbędnego do utrwalenia się efektów zabiegu, nie trzeba odmawiać sobie aktywności fizycznej ani zachowywać szczególnej ostrożności. Można śmiało korzystać z sauny, basenu czy brać prysznic bez obaw o odkształcenie się rzęs.

Laminacja rzęs – przeciwwskazania

Chociaż laminacja rzęs jest bardzo bezpieczna i nieinwazyjna, to jak każdy zabieg nie jest dla wszystkich. Nawet jeśli miałaby zostać wykonana z najwyższą precyzją w higienicznych warunkach, powinny jej unikać osoby borykające się z:

 • zapaleniem spojówek
 • zapaleniem rogówki
 • zapaleniem skóry wokół oczu
 • porażeniem nerwu twarzowego
 • jaskrą
 • jęczmieniem
 • cystami na powiekach
 • częstym łzawieniem oczu

Kobiety, które niedawno przeszły operację oka (np. laserową korektę wzroku) powinny odczekać z laminacją rzęs około 2-3 miesiące, a najlepiej skonsultować wizytę w salonie z lekarzem. Jeśli nosisz soczewki, powinnaś wyjąć je na czas trwania zabiegu. Poinformuj kosmetyczkę o występujących u Ciebie reakcjach alergicznych na kosmetyki i inne substancje.

Czy zabieg można przeprowadzić samemu w domu?

Laminacja rzęs jest czynnością bardzo pracochłonną i precyzyjną. Jeśli jednak masz pewną rękę i doświadczenie w wykonywaniu podobnych zabiegów urodowych, możesz spróbować przeprowadzić ją samodzielnie. Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałaś podobnego zabiegu, opublikowane w Internecie tutoriale mogą nie być wystarczającym źródłem wiedzy. Okolice oczu są niezwykle wrażliwe i chwila nieuwagi wystarczy, by preparat dostał się do oka wywołując podrażnienie. Sklep LoveBrow prowadzi szkolenia, podczas których dowiesz się co robić, by przeprowadzić zabieg w bezpieczny sposób gwarantujący efekt wow.

sklep z akcesoriami do brwi i rzęs - Lovebrow

Jakie produkty są niezbędne do wykonania laminacji rzęs?

Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, umożliwiających laminację rzęs w domowym zaciszu. Upewnij się jednak, że produkty, które kupujesz posiadają niezbędne atesty i zostały przetestowane dermatologicznie. Dużo skuteczniej przeprowadzisz zabieg, mając do tego odpowiednie narzędzia. Tym, czego potrzebujesz są przede wszystkim:

 • samoprzylepne podkładki – kluczem do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu jest wybór odpowiedniego rodzaju wałeczka. Występują one w 4 rozmiarach: XS, przeznaczony do liftingu bardzo krótkich rzęs, S, pozwalający na efektowne podkręcenie rzęs krótkich lub średniej długości, M, stosowany do nieco dłuższych rzęs, jeśli celem jest uzyskanie intensywnego podkręcenia oraz L, rekomendowany przy długich rzęsach i dający naturalny efekt;
 • płatki kolagenowe pod oczy – zabezpieczają dolne rzęsy przed działaniem stosowanych preparatów, a zawarte w nich składniki odżywcze działają kojąco na skórę pod oczami;
 • sondę do liftingu rzęs – za jej pomocą będziesz w stanie unieść i precyzyjnie rozdzielić rzęsy;
 • klej wiążący – koniecznie taki, który został przebadany okulistycznie. W LoveBrow znajdziesz klej, którym bezpiecznie, a jednocześnie skutecznie przykleisz rzęsy do sylikonowych podkładek;
 • balsam liftingujący – to jego działanie sprawia, że rzęsy stają się plastyczne i możliwe jest nadanie im nowego kształtu;
 • serum nawilżające – odżywia i regeneruje rzęsy, niwelując ewentualne niekorzystne działanie kleju oraz nadając im zdrowy wygląd.

W sklepie LoveBrow kupisz zestaw, zawierający wszystkie produkty i narzędzia, których potrzebujesz, by zacząć przygodę z samodzielnym wykonywaniem liftingu rzęs. Oferowane kosmetyki marki Kalentin są w pełni wegańskie, nietestowane na zwierzętach i przebadane okulistycznie. Zestaw wystarczy Ci na przeprowadzenie przynajmniej 30 laminacji rzęs.

Dodaj komentarz