Co warto wiedzieć o wegańskiej laminacji brwi

Co warto wiedzieć o wegańskiej laminacji brwi

Trendy w stylizacji brwi zmieniały się przez lata. Obecnie hitem stała się laminacja brwiWarto zwrócić uwagę na ten zabieg, który oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych. Laminacja brwi doceniana jest za naturalny efekt, bezpieczeństwo oraz wzmocnienie brwi. W odróżnieniu od makijażu permanentnego lub henny, daje bardzo naturalny look. Jest to metoda szybka i bezbolesna, która pozwala cieszyć się pięknymi efektami. Nie bez przyczyny mówi się więc, że jest to zabieg, który uzależnia. Kto raz spróbował laminacji brwi, będzie chciał często powracać do tego zabiegu!

Na czym polega zabieg laminacji brwi?

Laminacja brwi polega na trwałej zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosków. Można to osiągnąć za pomocą kwasu tioglikolowego, który jest głównym składnikiem preparatu do laminowania brwi. Zabieg rozpoczyna nałożenie wspomnianego produktu z kwasem. Powoduje on otwarcie łusek włosa. Następnie brwi okrywane są folią, aby produkt lepiej zadziałał. Brwi pod wpływem specyfiku stają się podatne na układanie oraz lepiej absorbują odżywcze substancje. W następnym kroku układa się brwi, nadaje im pożądany kształt oraz grubość. Na ułożone już brwi nakłada się keratynę. Jej celem jest utrwalenie brwi, tak aby zachowały uzyskany wygląd. Keratyna pomaga też odbudować strukturę włosa. Po jej aplikacji ponownie nakłada się folię. Następny krok zabiegu laminacji brwi to regulacja i koloryzacja włosków. Stylistka rysuje na twarzy specjalne linie, które pomagają jeszcze lepiej wyznaczyć finalny kształt brwi, a następnie farbuje je henną lub farbką. Jeśli klientka chce zachować maksymalnie naturalny efekt, koloryzacja nie jest konieczna. Ostatni etap to również czas na ewentualną regulację brwi, gdyż dopiero w tym momencie widać, które włoski są zbędne i wychodzą poza linię brwi. Warto pamiętać, aby nie regulować włosków samodzielnie przed laminacją brwi. Im więcej włosków, tym łatwiej stylistce będzie stworzyć wymarzony kształt i objętość. Wyrywanie brwi przed zabiegiem może również doprowadzić do silnego podrażnienia skóry.

LoveBrow zestawy do laminacji brwi

Dla kogo polecany jest zabieg laminacji brwi? 

Procedura zabiegu laminacji brwi jest bardzo bezpieczna, dlatego może z niej skorzystać prawie każdy. Przeciwwskazania związane są jedynie z silnymi podrażnieniami skóry, przyjmowaniem silnych leków, mogących wchodzić w interakcje z preparatami stosowanymi podczas laminacji oraz alergią na którykolwiek z używanych kosmetyków. W przypadku wątpliwości jak nasza skóra zareaguje na laminację brwi, warto znaleźć salon, który używa jedynie pewnych kosmetyków. Ostatnio na rynku znaleźć można bardzo delikatne kosmetyki wegańskie, na przykład włoskiej marki Kalentin, które znajdziesz na stronie https://lovebrow.pl/.Te profesjonalne produkty nie wywołują podrażnień. Ucieszą także każdego, komu los naszej planety nie jest obojętny. W procesie wytwarzania kosmetyków Kalentin nie są używane składniki pochodzenia odzwierzęcego. Nie testuje się ich na zwierzętach, cechuje je krótki czas rozkładu oraz emisja mniejszej ilości plastiku niż w tradycyjnych produktach. 

Laminacja brwi jest zabiegiem, który powinien przypaść do gustu większości z nas. Szczególnie polecany jest osobom z nieregularnymi brwiami, które ciężko jest ułożyć. Dzięki laminacji brwi włoski zyskają pożądany kształt oraz zaczną układać się w jednym kierunku. Zabieg na brwi chętnie wykonywany jest także w pakiecie z laminacją rzęs. Oba zabiegi mogą dokonać naprawdę spektakularnej metamorfozy spojrzenia!  A co najlepsze, efekt jest bardzo naturalny i bezpieczny. Regularnie powtarzany zabieg wzmacnia włoski, dzięki czemu stają się grubsze i odżywione. Nie musimy się więc obawiać osłabienia własnych brwi lub co gorsza, ich utraty. Laminacja brwi oprócz działania upiększającego, jest więc też zabiegiem pielęgnacyjnym. Efektem możemy cieszyć się przez około 1-1,5 miesiąca. 

Oczywiście należy też pamiętać, że finalny efekt zabiegu w dużej mierze zależy od “wyjściowego” stanu brwi. Laminacja brwi z pewnością poprawi ich ogólny wygląd, ale efekt końcowy nie będzie przypominał sztucznych brwi. Właścicielki rzadszych brwi muszą więc być gotowe na to, że nie uzyskają efektu bardzo grubych i wyrazistych brwi. Zaletą na pewno jest to, że z zabiegu na zabieg można korygować wygląd brwi, żeby jak najbardziej spełnić oczekiwania klientki. Po regularnej laminacji, gdy włoski się wzmocnią, efekt również może być dużo bardziej spektakularny niż za pierwszym razem. 

Zalety laminacji brwi

Wiemy już, że modny ostatnio zabieg laminacji brwi ma wiele zalet. Podsumujmy więc co możemy dzięki niemu zyskać:

 • idealnie ułożone brwi, bez niesfornych włosków,
 • naturalny efekt utrzymujący się od 4 do nawet 6 tygodni,
 • wzmocnienie naturalnych brwi,
 • bezbolesny i stosunkowo szybki zabieg,
 • i oczywiście…piękną oprawę oka!

Wegańskie kosmetyki do laminacji brwi 

Ogromnym zainteresowaniem w kwestii dbania o urodę cieszy się ostatnio powrót do natury. Zarówno w sferze wybieranych kosmetyków, jak i efektów zabiegów kosmetycznych. Chcemy podkreślić swoje piękno, bez przerysowanego efektu. Idealnym przykładem takiego zabiegu jest laminacja brwi. Idąc tą drogą, możemy sprawić, aby zabieg był jeszcze bardziej naturalny, nie tylko ze względu na efekt, ale również zastosowane produkty.

Decydując się na zabieg laminacji brwi, warto zweryfikować, na jakich kosmetykach będzie on wykonywany. Włoskie kosmetyki marki Kalinin to wegańskie produkty, w których wosk pszczeli został zastąpiony woskiem Carnauba. To rozwiązanie chroni pszczoły, bez których nasz ekosystem jest poważnie zagrożony. Okazuje się, że cała procedura laminacji brwi może być wykonana wegańsko i nie musi ucierpieć ani jedna pszczoła! Wszystkie produkty oraz akcesoria znajdziesz na stronie sklepu. Szeroki asortyment sklepu pozwoli zarówno wyposażyć każdy salon kosmetyczny, jak i umożliwi wykonanie samodzielnej, wegańskiej laminacji brwi w domu! Oprócz kosmetyków do brwi, znajdziesz też produkty do laminacji rzęs. Dzięki nim spektakularna metamorfoza spojrzenia gwarantowana.

Marka Kalentin to jednak nie tylko produkty, ale i cała filozofia.  Produkty zostały zarejestrowane w wegańskim stowarzyszeniu Vegan Society i PETA. To gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Kosmetyki nie dość, że wysokojakościowe, są też bardzo wydajne oraz pięknie zapakowane, co zwiększa komfort ich użycia. 

Dlaczego warto wprowadzić wegańską laminację brwi do swojego salonu kosmetycznego? 

Dbałość o klienta, najwyższa jakość usług oraz społeczna odpowiedzialność to wartości, które nigdy nie wychodzą z mody. Pozwalają zbudować stabilny biznes oraz sieć stałych i zaufanych klientów. Zalety zabiegu laminacji brwi mówią same za siebie, a z czasem z pewnością jeszcze bardziej zyska na popularności i wyprze tradycyjną hennę lub makijaż permanentny. Warto rozważyć wprowadzenie takiego zabiegu do oferty swojego salonu i skorzystać z profesjonalnego szkolenia. Dzięki niemu nabędziemy wiedzę i umiejętności. Ranga salonu podniesie się jeszcze bardziej, gdy będziemy działać na konkretnych, sprawdzonych kosmetykach. Decydując się na markę Kalentin, dajemy klientom poczucie, że są w najlepszych rękach. Odwiedź stronę jeśli chcesz uzyskać informacje o profesjonalnych szkoleniach. Do wyboru masz:

 • Vegan Brow Lamination – szkolenie z laminacji brwi ukończone certyfikatem oraz 20% zniżką na zakup kosmetyków Kalentin. 
 • Vegan Lash Lift – szkolenie z laminacji rzęs ukończone certyfikatem oraz 20% zniżką na zakup kosmetyków Kalentin. 
 • Indywidualne warsztaty makijażu dla osób przyuczających się do zawodu wizażysty, dzięki którym poszerzysz ofertę o makijaż wegański.
 • Indywidualne warsztaty: Jak mam się malować? Dowiesz się jak samemu w domu stworzyć wegański makijaż na co dzień i na wielkie wyjście. 

Oprócz zestawów do laminacji brwi i rzęs w salonie oraz warunkach domowych, w sklepie znajdziesz też szeroką ofertę takich produktów jak:

 • wegańskie płatki kolagenowe pod oczy,
 • wegańskie serum, utrwalacz kształtu, balsam liftingujący,
 • wegańskie podkładki silikonowe,
 • wegańskie płatki oczyszczające.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz